Andrzejkowe czary mary w oddziale przedszkolnym

Święty Andrzeju daj nam znać, co się będzie z nami dziać- tymi słowami dzieci z oddziału przedszkolnego rozpoczęły zabawę andrzejkową. W każdej grupie ten dzień był dniem radosnych zabaw i wróżb, w podczas których dzieci mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość. Przyszłość przepowiadana była na wiele sposobów: losowano karteczki z zawodami, przekuwano serca z imionami przyszłych sympatii, odbyły się „wędrówki butów”. Dzieci pod opieką pań przelewały wosk przez dziurkę od klucza i starały się z jego kształtu odczytać, co jest im pisane. Nie lada atrakcją dla naszych podopiecznych było spotkanie z wróżką, która przepowiadała przyszłość za pomocą magicznej kuli. Zabawy przyniosły dzieciom wiele radości i zadowolenia. Na zakończenie czekał na nich słodki poczęstunek.

Wychowawcy grup