„Poeci dzieciom”- konkurs recytatorski w oddziale przedszkolnym

16 grudnia w oddziale przedszkolnym odbył się konkurs recytatorski „Poeci dzieciom”. Tematem przewodnim konkursu były Święta Bożego Narodzenia oraz zima. Do konkursu zgłosiło się 9 dzieci z czego udział wzięło 7, pozostała 2 z przyczyn zdrowotnych nie mogla wystąpić przed jury. Konkurs miał na celu rozwijanie zdolności recytatorskich, kształtowanie wrażliwości na piękno języka ojczystego, dostarczanie dzieciom przedszkolnym doznań estetycznych i emocjonalnych wypływających z piękna utworów literackich. Wszyscy uczestniczy wspaniale deklamowali swoje wiersze, więc wybór najlepszego recytatora był bardzo trudnym zadaniem dla jurorów. Uczestnicy konkursu otrzymali nagrody zakupione z funduszy Rady Rodziców oraz „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”.

Laureaci:

Grupa wiekowa 3-4 latki

I- Iga Kubiak

II- Mieszko Stasiowski

 

Grupa wiekowa 5-6 latki

I- Nadia Kaczor

II- Michał Kryk

III- Aleks Sikora

 

Wyróżnienie-

– Zuzanna Gładysz

– Filip Stasiowski

-Antonina Staszak

 

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

Organizatorzy