Święta tuż tuż

Nadchodzą Święta Bożego Narodzenia, to magiczny czas długo wyczekiwany przez dzieci. Wokół odczuwać można już narastającą z każdym dniem, niepowtarzalną i wyjątkową atmosferę świąteczną. „Żabki” uczyły się treści kolęd oraz piosenek świątecznych, zapoznawały z literaturą opisującą zwyczaje Bożonarodzeniowe. Przygotowywały ozdoby choinkowe, piekły oraz dekorowały pierniczki, wspólnie z nauczycielami uczestniczyły w dekorowaniu swojej sali elementami świątecznymi.

Aby magia zbliżających się Świąt trwała nadal, postanowiłyśmy zorganizować uroczyste, popołudniowe spotkanie z rodzicami w przedszkolu, oparte na występie artystycznym dzieci, wspólnym kolędowaniu, praktycznych warsztatach świątecznych, gdzie każdy rodzic z własnym dzieckiem mógł wykonać ozdobę świąteczną. Miło było patrzeć na ożywienie, zaangażowanie i radość uczestników. Tego typu uroczystości, dostarczają wszystkim niezapomnianych wrażeń, przeżyć oraz wpływają na rozwój społeczny dziecka, a także są okazją do rozwijania wyobraźni i aktywności twórczej.

Mogliśmy więc spędzić ten magiczny, przedświąteczny czas w podniosłej, miłej, radosnej atmosferze, opartej na wzajemnej współpracy, zaangażowaniu, składając sobie wzajemnie świąteczne życzenia.

Z tego miejsca pragniemy złożyć wszystkim życzenia:

Zdrowych, radosnych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia oraz samych pomyślności w nadchodzącym Nowym Roku.

 

Wychowawcy grupy Żabki