Koszykarze nie zawiedli – zdobyli złote medale w Mistrzostwach Powiatu

We wtorek 7 marca najlepsi koszykarze w powiecie gryfińskim rywalizowali o tytuł Mistrza Powiatu w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Turniej, który rozegrany został systemem pucharowym, odbył się w naszej sali gimnastycznej. W finale zagrały cztery drużyny, dość wyjątkowo tylko z dwóch miejscowości: SP nr 1 z Chojny, SP nr 2 z Chojny, SP nr 1 z Gryfina i SP nr 3 z Gryfina. Nasi chłopcy spisali się rewelacyjnie! W obu meczach od początku narzucili przeciwnikom swoją grę. Szybkie kontry i doskonała skuteczność przyniosły wysokie wygrane. Tytuł Mistrza Powiatu zostaje w naszej szkole, reprezentacja uzyskała oczywiście awans do Ćwierćfinałów Mistrzostw Województwa!
Drużynę przygotował i poprowadził Piotr Pawłowski w składzie: Aleks Jamróz 8A, Artur Baraniecki 8C, Filip Dachowski 8A, Jakub Bączkiewicz 8C, Dawid Mielewczyk 8C, Miłosz Ostrowski 8C, Filip Stachów 8D, Hubert Żukowski 8D, Jakub Koniczek 8D, Krzysztof Chojnacki 8E.
Wyniki meczów:
SP nr 3 Gryfino – SP nr 1 Gryfino 34 : 16
SP nr 3 Gryfino – SP nr 2 Chojna 47 : 9