SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI KLAS I-III ORAZ IV-VIII

28 lutego 2023 roku odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski dla uczniów klas I-III oraz IV-VIII.

Celem konkursu było:

* rozbudzanie wrażliwości na piękno poezji dziecięcej i języka ojczystego,

* upowszechnianie kultury żywego słowa,

* kształtowanie wyobraźni,

* promowanie talentów recytatorskich,

* rozwijanie zainteresowań czytelniczych.

Konkurs przebiegał w serdecznej i miłej atmosferze. Występom dzieci towarzyszyły wielkie emocje. Wybór laureatów był niełatwy, ponieważ wszyscy uczestnicy prezentowali wysoki poziom. Zmagania z trudną sztuką recytacji oceniała Komisja Konkursowa w składzie: Aleksandra Wojciechowska, Katarzyna Krakowska, Monika Gębarowska, Anna Romanowska.

W klasach I-III wyłonieni zostali następujący zwycięzcy:

I miejsce – Franciszek Lewandowski z klasy 3d,

II miejsce – Zuzanna Pajor z klasy 3b,

III miejsce – Pola Patyk z klasy 1e i Adam Smalec z klasy 3c.

Wyróżnienie otrzymała Viviena Lender z klasy 3a.

W klasach IV-VIII zwycięzcami zostali:

I miejsce – Alicja Dubicka z klasy 4g,

II miejsce – Franciszka Bartosiewicz z klasy 4d,

III miejsce – Victoria Zarzycka z klasy 6d.

Wyróżnienie otrzymały: Martyna Juszko z klasy 6a i Helena Górecka z klasy 5e.

Laureaci konkursu otrzymali nagrody w postaci słuchawek, książek, gier edukacyjnych i planszowych, artykułów kreatywnych oraz dyplomów. Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali słodki upominek i dyplom uczestnictwa. Nagrody ufundowane były przez Radę Rodziców.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy talentu artystycznego. Dziękujemy za udział w konkursie i dzielenie się pięknem poezji.

Franek, Zuzia, Pola, Adaś i Ala przeszli do kolejnego etapu Konkursu Recytatorskiego i będą reprezentować naszą szkołę w Miejsko – Gminnym Konkursie Recytatorskim 15 kwietnia br.

Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia.

Organizatorzy:

Katarzyna Krakowska