Kolejny tytuł Mistrzyń Powiatu w koszykówce dla naszej szkoły

We wtorek 14 marca w ramach Igrzysk Dzieci odbył się Finał Mistrzostw Powiatu w Koszykówce Dziewcząt. Zawody odbyły się w Krzywinie – małej miejscowości w gminie Widuchowa. Najlepsze drużyny z powiatu, które uzyskały awans do tych mistrzostw to: SP Krzywin, SP Mieszkowice, SP nr 1 Gryfino i SP nr 3 Gryfino. Poza doskonałym turniejem w wykonaniu naszych dziewcząt jesteśmy pod wrażeniem organizacji i bardzo ciepłego przyjęcia – czuliśmy się jak na Olimpiadzie! Zawody odbyły się systemem pucharowym. W losowaniu par półfinałowych od razu trafiliśmy w pierwszym meczu na odwiecznego rywala w koszykówce – czyli na zawsze groźną i świetnie grającą drużynę z Mieszkowic. Początek był bardzo wyrównany, a nawet przegrywaliśmy. W trzeciej i czwartej kwarcie nasza technika i taktyka koszykarska wzięła górę i dziewczęta doprowadziły do niewielkiej przewagi, której już nie oddały do końca meczu. W finale ponownie (jak w rejonie) spotkaliśmy się z SP nr 1 z Gryfina. I tu również początek nie był najlepszy, jednak końcówka należała do naszych młodych koszykarek. Wygrana dość wysoka. Tytuł Mistrzyń Powiatu i złote medale już po raz kolejny trafia do naszej szkoły. Gratulacje!
Drużynę przygotował i poprowadził Dariusz Żołnowski – Skład:
Martyna Andrych 6A, Magdalena Szkudlar 6A, Wiktoria Stolarz 6B, Zofia Bednarczyk 6C, Marta Burdzy 6C, Emilia Mumot 6C, Aleksandra Stawicka 6C, Viktoria Zarzycka 6D, Hanna Cieśla 6E, Oliwia Luty 6E, Oliwia Pierzyńska 6E, Amelia Damięcka 7A, Jagoda Podworska 7A.
Wyniki meczów:
SP nr 3 Gryfino – SP Mieszkowice 24 : 18
SP nr 3 Gryfino – SP nr 1 Gryfino 30: 12