Warsztaty literacko-plastyczne w oddziale przedszkolnym

W oddziale przedszkolnym 16 marca odbyły się warsztaty literacko-plastyczne, które poprowadziła autorka książek dla dzieci Joanna Krzyżanek. Spod pióra pani Joanny Krzyżanek wyszedł cykl książek o dziewczynce imieniem Cecylia. Podczas warsztatów dzieci wysłuchały książeczki pt. „Cecylka Knedelek. Dobre maniery nie tylko dla przedszkolaków” . W tej bardzo mądrej, a przy tym zabawnej książeczce Cecylka Knedelek opowiada gąsce Walerii oraz wszystkim przyszłym i obecnym przedszkolakom, jak zachowywać się zgodnie z zasadami dobrego wychowania. Co robić, by nie zostać brudasem roku ani nie zamienić się w siorbacza? Czy warto się dzielić zabawkami? Jak brzmi kilka bardzo ważnych słów, które powinien znać Jaś, Janek, i Jan?
Nie lada atrakcją dla dzieci było wykonanie pracy plastycznej z masy solnej oraz z ugotowanego makaronu. Przedszkolaki uruchomiły swoją wyobraźnię i wyczarowały piękne prace. Warsztaty zostały zorganizowane dzięki funduszom przeznaczonym na promocję czytelnictwa w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”.
W imieniu dzieci dziękujemy pani Joannie Krzyżanek za wspaniałe warsztaty i poświęcony nam czas.

Wychowawcy grup