Starsze koszykarki również z awansem do najlepszej ósemki województwa

Dzień po zawodach młodszych koszykarek, starsze zagrały również w Ćwierćfinałach Mistrzostw Województwa. O awans do półfinałów w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej powalczyły cztery drużyny: SP nr 35 Szczecin, SP Lipiany, SP nr 1 Dębno i SP nr 3 Gryfino. Turniej został rozegrany systemem „każdy z każdym”. Dziewczęta zagrały trzy mecze. W każdym była dość dobra obrona, ale niestety skuteczność fatalna. Na szczęście dla nas inne drużyny też miały problem z celnością rzutów. Rywalizacja była na bardzo wyrównanym poziomie. Co prawda zespół ze Szczecina wygrał wszystkie mecze, ale pozostałe trzy drużyny miały po jednym zwycięstwie i po dwie porażki. O miejscach zdecydowała różnica zdobytych punktów. Dzięki wyższej wygranej (11 punktami) z SP Lipiany, a przegranej z SP nr 1 Dębno tylko jednym punktem, mieliśmy najlepszy bilans koszy i to zdecydowało, że zajęliśmy drugie miejsce premiowane awansem. Nasze starsze koszykarki zagrają w Półfinałach Mistrzostw Województwa – Brawa i Gratulacje!!!
Drużynę przygotował i poprowadził Dariusz Żołnowski. Skład reprezentacji: Gabriela Paszkiewicz 8F, Laura Rembecka 8A, Milena Siekierska 8A, Hanna Grabowska 8E, Julia Juzyszyn 8E, Liwia Babińska 8E, Sylwia Kaliciak 8E, Weronika Szalewicz 8B, Zofia Trzetrzyńska 8B, Nikola Klimas 7A, Julia Kontor 6B.
Wyniki meczów decydujących o awansie:
SP Lipiany – SP nr 1 Dębno 18 : 13
SP nr 3 Gryfino – SP nr 1 Dębno 9 : 10
SP nr 3 Gryfino – SP Lipiany 14 : 3