TARGI SZKÓŁ 2023 – PODSUMOWANIE

24 marca br. w auli naszej szkoły odbyły się TARGI SZKÓŁ 2023, podczas których uczniowie klas VIII mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną szkół ponadpodstawowych z naszego regionu i nie tylko. W tym roku gościliśmy przedstawicieli 19 szkół ponadpodstawowych. W ramach targów z ofertą edukacyjną zapoznało się blisko 190 uczniów ze szkół: SP3 (uczniowie klas VII – VIII), Chwarstnicy, Gardna i Żabnicy (uczniowie klas VIII).

Dla tegorocznych absolwentów klas ósmych, którzy stoją przed wyborem dalszej drogi kształcenia była to doskonała okazja, by kompleksowo zapoznać się z ofertą edukacyjną, a dla szkół – szansa na przekonanie uczniów do kontynuowania nauki w ich placówkach.

W kalendarzu roku szkolnego 2022/2023 było to niezwykle istotne wydarzenie, które cieszyło się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów klas VII – VIII.

Wszystkim przedstawicielom szkół ponadpodstawowych, którzy wzięli udział w tegorocznych targach serdecznie dziękujemy za pełen profesjonalizm podczas prezentacji swoich ofert edukacyjnych na rok szkolny 2023/2024.

Natalia Gadowska
szkolny doradca zawodowy