PROJEKT „TYDZIEŃ BAJEK POLSKICH”

Nasze przedszkolaki uczestniczyły w projekcie pt. „Tydzień Bajek Polskich”, którego celem było promowanie polskich bajek wśród dzieci i ich rodziców. Przygodę z projektem „Tydzień Bajek Polskich” rozpoczęliśmy z „Reksiem”. Rozmawialiśmy o bezinteresownej pomocy i dobrych uczynkach. W drugim dniu projektu odwiedzili nas „Bolek i Lolek”. Jest to najbardziej znane rodzeństwo w Polsce. Podczas tego spotkania wykonaliśmy sałatkę owocową i stworzyliśmy laurki dla Mamy i Taty. W trzecim dniu towarzyszył nam „Miś Uszatek”, który wybrał się do wesołego miasteczka. W tym dniu dowiedzieliśmy się jak należy się zachowywać w wesołym miasteczku. Przedszkolaki z klocków tworzyły piękne karuzele. Bohaterem czwartego dnia był „Pomysłowy Dobromir”. Tutaj dzieci wykonywały różne doświadczenia. Ostatniego dnia odwiedził nas „Koziołek Matołek”. Dzieci nie tylko poznały jego przygody, ale także odszukały na mapie jego rodzinne miasto Pacanów.
Dzięki temu projektowi przedszkolaki miały okazję poznać piękne bajki z dzieciństwa swoich rodziców, ale również zdobyli wiele cennych informacji. Zapraszamy do fotorelacji.

Wychowawcy grup