Wicemistrzostwo województwa w koszykówce dziewcząt!

Kolejny rewelacyjny turniej w wykonaniu naszych koszykarek!
W czwartek 27 kwietnia byliśmy organizatorami Finału Mistrzostw Województwa w Koszykówce Dziewcząt. Otrzymaliśmy ten przywilej z racji dobrych występów w poprzednich turniejach. Zawody zostały rozegrane w naszej pięknej gryfińskiej hali sportowej przy ulicy Parkowej. W finałach gier zespołowych spotykają się cztery najlepsze drużyny z województwa zachodniopomorskiego. Udział w tych zawodach to już nie jest przypadek czy też szczęście – trzeba na prawdę reprezentować wysoki poziom wyszkolenia. Rywalizacja w finale z najlepszymi szkołami, które mają klasy sportowe w koszykówce to wielkie osiągnięcie – a my nie mamy takich klas. Mimo to nasze dziewczęta podeszły z wielką ambicją i wolą walki o medal. Już w pierwszym meczu z reprezentacją SP nr 10 z Koszalina zagrały świetnie szczególnie w obronie. Od początku skuteczne i szybkie kontry doprowadziły nasz zespół do kilkupunktowej przewagi, której już nie oddaliśmy do końca meczu. Zaliczony wygrany mecz z półfinałów z SP nr 35 Szczecin dał nam już pewność srebrnych medali! W ostatnim meczu z SP nr 16 (szkoła, która walczy o finał Mistrzostw Polski) to już inna ,,półka”. Bardzo wysoka przegrana, która jednak nie zatarła naszego sukcesu! Drugie miejsce w Mistrzostwach Województwa – Srebrne medale – Tytuł Wicemistrza Województwa – to największy sukces w koszykówce dziewcząt naszej szkoły dzięki współpracy z klubem UKS Olimpijczyk Gryfino! Wielkie brawa i gratulacje!!!

Drużynę przygotował i poprowadził Dariusz ŻołnowskiSkład reprezentacji: Gabriela Paszkiewicz 8F, Laura Rembecka 8A, Milena Siekierska 8A, Weronika Szalewicz 8B, Zofia Trzetrzyńska 8B, Hanna Grabowska 8E, Julia Juzyszyn 8E, Liwia Babińska 8E, Sylwia Kaliciak 8E, Nikola Klimas 7A, Julia Kontor 6B.
Wyniki meczów decydujących o srebrnym medalu:
SP nr 3 Gryfino – SP nr 10 Koszalin 29 : 11
SP nr 3 Gryfino – SP nr 35 Szczecin 21 : 13