SPACER PO GRYFINIE

Nasze „Motylki” wybrały się 17.05.2023 na spacer po Gryfinie z Panią Kamillą Gadomską instruktorką „Koła turystycznego w Gryfińskim Domu Kultury. Przedszkolaki spacer rozpoczęły w Parku Miejskim im. Stanisławy Siarkiewicz, gdzie wysłuchały opowieści jak powstało miasto Gryfino. Kolejną atrakcją było poznanie najważniejszych zabytków Gryfina: Kościoła p.w. Narodzenia NMP, Bramy Bańskiej oraz murów obronnych. Z dużym zaciekawieniem dzieci wysłuchały także legend „O regalickim wodniku” oraz „Legendy o potworze z Bramy Bańskiej”. Dzieci po powrocie do placówki wykonały rysunki przedstawiające bohaterów wysłuchanych legend.

Serdecznie dziękujemy Pani Kamilli Gadomskiej za poświęcony nam czas oraz upominki.

Wychowawcy grupy