Zabawa sztuką – udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym

Dzieci z grupy Żabki brały udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym pt.:”Zabawa sztuką”. Projekt opiera się na założeniach Friedricha Froebla, przez co jedynym z podstawowych założeń projektu jest zabawa. Dodatkowo oswajajmy dzieci z dziełami, otaczajmy reprodukcjami,

wzbudzajmy ich ciekawość.

Żabki dosłownie bawiły się sztuką wykonując wybrane zadania proponowane w projekcie:

– „Nietypowy pędzel”, poprzez tę aktywność dzieci zrozumiały, że pędzel jako narzędzie nie jest niezbędny do malowania. Wystarczy odrobina wyobraźni, aby stworzyć wyjątkowe działa, np. przy pomocy baloników i farb.

– „Świąteczna ozdoba”, dzieci wykonały piękne przestrzenne papierowe ozdoby – gwiazdy bożonarodzeniowe.

– „Sztuka ulicy” – dzieci w tym dniu stały się artystami, którzy mogli wykonać dowolne dzieło sztuki na białej kartce. Powstałe prace połączone zostały w jeden wielki mural.

– „Przepis na farbę” – prowadziliśmy również wspólne eksperymenty. Dzieci obserwowały jak powstają barwniki przy wykorzystaniu naturalnych spożywczych składników, np. herbaty, czy kawy.

– „Olejowe odkyrwanki” dzieci doświadczyły, jak odsłonić ukryty obraz. Do tego doświadczenia Żabki użyły pędzla oraz oleju. Po pomalowaniu kartki olejem, ukazał się dzieciom ukryty wiosenny pejzaż.

Poniżej przedstawiamy fotorelację z realizacji zadań projektowych.

Wychowawcy grupy