X Festiwal Latawców, Gryfino – 29.09.2023 r.

W dniu 29 września 2023 r. na boisku Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gryfinie odbyły się X WOJEWÓDZKIE, INTEGRACYJNE ZAWODY LATAWCÓW I BALONÓW „FESTIWAL LATAWCÓW” zorganizowane przez Zarząd Powiatowy Ligi Obrony Kraju w Gryfinie.

Celem zawodów było: opanowanie modeli latających i doskonalenie umiejętności współzawodnictwa sportowego, popularyzacja modelarstwa wśród dzieci i młodzieży, ich aktywne uczestniczenie w zawodach sportowych, zabawa na świeżym powietrzu połączona z elementami rywalizacji sportowej, szerzenie wśród dzieci i młodzieży kultury technicznej oraz rozbudzanie zainteresowania wszystkimi rodzajami lotnictwa, a także integracja dzieci niepełnosprawnych i zdrowych podczas zawodów. Uczestnicy zawodów wykonali latawce własnoręcznie.

Startowano w trzech kategoriach: I – szkoły podstawowe (klasy III – VIII), II – szkoły ponadpodstawowe i III – osoby niepełnosprawne. Były dwa rodzaje latawców: I – płaskie i II skrzynkowe. W zawodach udział wzięło ponad 90 dzieci wraz z opiekunami.

Uczestników zawodów powitał Prezes Zarządu Wojewódzkiego LOK Franciszek Bąk, a burmistrz Mieczysław Sawaryn ogłosił ich oficjalne otwarcie. Sędzia Główny Adam Lewiński przedstawił zasady przebiegu zawodów oraz sposób oceniania latawców.

Uczniowie naszej szkoły zwyciężyli w poszczególnych kategoriach:

Latawce płaskie – szkoły podstawowe (indywidualnie);

II miejsce- Nela Nadolska (SP 3),

III miejsce – Oliwia Pierzyńska (SP 3).

Latawce płaskie – szkoły podstawowe (drużynowo);

I miejsce – Julia Godziuk, Nela Nadolska i Oliwia Pierzyńska (SP 3),

Latawce skrzynkowe – szkoły podstawowe (indywidualnie);

I miejsce – Nela Nadolska (SP 3),

II miejsce – Oliwia Pierzyńska (SP 3)

III miejsce – Julia Godziuk (SP 3).

Balony – szkoły podstawowe (indywidualnie);

I miejsce – Julia Godziuk (SP 3).

Jak zawsze podczas każdej edycji tych zawodów atmosfera była wspaniała. Rywale pomagali sobie nawzajem. Zdobywcy pierwszych trzech lokat w każdej konkurencji otrzymali puchary, medale, dyplomy i drobne upominki, a pozostali uczestnicy pamiątkowe medale za udział i przypinki.

Gratulujemy zwycięzcom – opiekun Grażyna Sokołowska

– koordynator Elżbieta Kokot