# Szkoła pamięta, wolontariusze pamiętają

 

 

W piątkowe popołudnie 27 października wolontariusze Szkolnego Koła Wolontariatu podjęli się ważnego działania, jakim było porządkownie zapomnianych, zaniedbanych grobów małych dzieci na gryfińskim cmentarzu.

Uczniowie grabili liście, oczyszczali nagrobki z wypalonych zniczy, z chwastów, a następnie zapalali i ustawiali znicze na wysprzątanym miejscu. W trakcie pobytu na cmentarzu wolontariusze wykazali się pracowitością, dużym zaangażowanie oraz właściwą postawą.

Incjatywa podjęta przez wolontariuszy naszej szkoły jest częścią ogólnopolskiej akcji „Szkoła pamięta” koordynowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Dzięki tej akcji uczniowie nie tylko pomagali, również sami kształtowali postawę szacunku oraz poszanowania pamięci o zmarłych.

Serdecznie dziękuję naszym uczniom za poświęcony czas i zaangażowanie.

 

                                                                                              Opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu

                                                Agnieszka Kaczmarek