Przedszkolaki świętują „Dzień Kredki”

„Kredki – siostrzyczki”

My jesteśmy kredki – siostrzyczki.

Kolorowe mamy spódniczki.

Gdy nas ktoś do ręki bierze,

To biegamy po papierze.

Rysujemy, co się da –

kurki, chmurki, kota, psa.

No i proszę! Jest obrazek!

Więc zatańczmy wszyscy razem!

 

22 listopada przedszkolaki obchodziły „Dzień Kredki”. Święto to w szczególny sposób wiąże się z dziećmi, ponieważ za pomocą kredki mogą wyrazić to, co myślą, czują i o czym marzą. Celem zabawy w tym dniu było poznanie rodzajów kredek, zapoznanie i utrwalenie kolorów, kształcenie sprawności manualnych oraz doskonalenie umiejętności liczenia. Przedszkolaki chętnie brały udział w zabawach muzyczno – ruchowych przy piosence pt. „Kolorowe Kredki”. Na koniec zajęć dzieci używając różnego rodzaju kredek, wykonały piękne prace plastyczne, które ozdobiły nasze sale.

 

Wychowawcy grup