Młodsze koszykarki obroniły Tytuł Mistrzyń Powiatu!

W czwartek 22 lutego kolejna odsłona maratonu koszykarskiego w naszej szkole. W ramach Igrzysk Dzieci do rywalizacji o Tytuł Mistrzyń Powiatu stanęły tym razem młodsze reprezentacje dziewcząt z powiatu gryfińskiego: SP Krzywin, SP Mieszkowice, SP nr 1 Gryfino i SP nr 3 Gryfino. Zawody rozegrane zostały systemem pucharowym. W pierwszym meczu los skojarzył nas z SP nr 1. Tym razem nie było tak łatwo jak w rejonie. Po bardzo zaciętym meczu minimalna, ale jednak wygrana. W drugim spotkaniu nasz odwieczny rywal w koszykówce – zawodniczki z Mieszkowic dość wysoko pokonały rywalki z Krzywina. Tradycji stało się zadość, jak co roku o złote medale rywalizowaliśmy z SP Mieszkowice. Mecz bardzo wyrównany i zacięty. Walka była o każdą piłkę. Spokój i skuteczność do końca była jednak po stronie naszych koszykarek. Minimalna wygrana, tylko jednym koszem, ale dająca Tytuł Mistrzyń Powiatu – złote medale i awans do Ćwierćfinałów Mistrzostw Województwa! Wielkie Brawa i Gratulacje dziewczęta!
Warto jeszcze wspomnieć, że tylko trzy dziewczyny były z szóstej klasy – reszta z klas piątych, więc to przyszłościowa drużyna.
Reprezentację przygotował i poprowadził Dariusz Żołnowski w składzie: Pola Knop 5B, Mariia Koriienko 5B, Małgorzata Solecka 5B, Alicja Czyleko 5G, Hanna Janicka 5G, Aleksandra Karbowska 5G, Gabriela Lisiecka 5G, Oliwia Mizińska 5G, Zuzanna Stefańska 5G, Nikola Bartocha 6B, Helena Górecka 6E, Nelly Elsavy 6E.
Wyniki meczów:
SP nr 3 Gryfino – SP nr 1 Gryfino 15 : 13
SP nr 3 Gryfino – SP Mieszkowice 19 : 17