Biedronki z wizytą w bibliotece

Wtorkowym rankiem dzieci z grupy Biedronki wybrały się do Biblioteki Publicznej , gdzie wzięły udział w zajęciach czytelniczych.

Na miejscu zostały przywitane pięknym uśmiechem przez dwie sympatyczne panie , które oprowadziły dzieci po całej Bibliotece . Znajdują się tam regały z książkami dla dzieci młodszych , dzieci starszych , lektury , słowniki oraz encyklopedie . Jest też specjalny regał z audiobookami.

Biedronki dowiedziały się również na czym polega praca bibliotekarza , czym jest karta czytelnika , zakładka i do czego one służą.

Pani powiedziała w jaki sposób korzystać z książek aby ich nie zniszczyć , a potem zapoznała najmłodszych z przygodami Kici Koci . Biedronki po skończonych zajęciach otrzymały dyplom i pochwałę za wzorowe zachowanie . Prowadzące były pełne podziwu a wychowawczynie pękały z dumy . To był bardzo udany dzień.