„Las Pełen Energii” posadzony w okolicach Czepina.

Urośnie za kilka lat dzięki wsparciu uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 w Gryfinie, Zespołu Elektrowni Dolna Odra i Nadleśnictwa Gryfino.

– Osoba, która idzie ze szpadlem idzie do tyłu, a osoba, która sadzi idzie za mną. I osoba, która wtyka sadzonkę, stawia ją na środku, w międzyczasie nogą przesypuje – tłumaczy Grzegorz Maziarz, leśniczy z Leśnictwa Wełtyń.

– To jest dalsza część projektu „Las Pełen Energii”, który prowadzimy od lat z PGE. Lasy Państwowe też mają taką akcję „Sadzimy”. I to wszystko biorąc razem, zabraliśmy chętną do pracy młodzież, bo widać ten gwar nie wynika z niczego – mówi Daniel Pogorzelec, zastępca nadleśniczego – Nadleśnictwo Gryfino.

– Teren jest dosyć trudny, bo jest mocno ukorzeniony i zobaczymy jak to będzie. Mam nadzieję, że dzieci sobie znakomicie poradzą. Są uczniowie z klas 5-8, będzie wszystko dobrze – mówi Magdalena Ptaszek, nauczycielka w Szkole Podstawowej nr 3 w Gryfinie.

Młodzież Szkoły Podstawowej nr 3 w Gryfinie posadziła w piątek w sumie 3000 drzew szlachetnego gatunku, jakim jest dąb bezszypułkowy.