Warsztaty psychologiczne w klasach 3

W ubiegłym tygodniu w klasach 3 zostały przeprowadzone warsztaty psychologiczne, których celem było oswojenie uczniów z wyzwaniem, jakim jest pójście do 4 klasy.
Podczas zajęć omówiono objawy stresu, poszczególne sytuacje, które wywołują stres oraz sposoby radzenia sobie z nim.
W pierwszej części warsztatów uczniowie mogli wskazać czego się najbardziej obawiają, czym się stresują, co ich smuci, a co wręcz przeciwnie – sprawia radość, gdy myślą o pójściu do 4 klasy.
W kolejnej części zajęć uczniowie mogli wymienić skojarzenia związane z pojęciem stresu. Uczniowie dowiedzieli się, że stres jest naturalną reakcją w naszym życiu i że nie da się żyć bez niego. Poznali także różne sygnały płynące z naszego ciała, które mogą sugerować stres. Wizualnie mogli zaobserwować, że stres jest niczym nadmuchiwany balon, który może pęknąć, zrobić hałas i przestraszyć inne osoby. Nie powinno się więc dopuszczać do nagromadzenia stresu, bo mogą z tego wyniknąć negatywne konsekwencje. Była to zatem dobra okazja, aby uczniowie mogli wskazać, w jaki sposób sobie radzą ze stresem.
Dziękujemy za aktywny udział naszym przyszłym czwartoklasistom!