“PRZERWA SPĘDZONA Z KSIĄŻKĄ”

Drodzy Uczniowie,
serdecznie zapraszamy Was do spędzania przerw w naszej bibliotece lub czytelni szkolnej pod hasłem
“Przerwa spędzona z książką”.

To doskonała okazja, aby zanurzyć się w fascynującym świecie literatury, zrelaksować i odkryć nowe, ciekawe książki.

Czekają na Was wygodne miejsca do czytania oraz bogaty wybór lektur.

Czytanie książek zamiast spędzania czasu na telefonie ma wiele korzyści:

Poprawa koncentracji: Czytanie wymaga skupienia, co pomaga w rozwijaniu umiejętności koncentracji.

Rozwój słownictwa: Regularne czytanie poszerza zasób słów i poprawia umiejętności językowe.

Redukcja stresu: Zanurzenie się w dobrej książce może działać relaksująco i pomaga w redukcji stresu.

Stymulacja umysłu: Czytanie angażuje mózg, co może poprawić funkcje poznawcze i pamięć.

Rozwój empatii: Czytanie literatury pięknej może pomóc w lepszym zrozumieniu emocji i perspektyw innych ludzi.

Do zobaczenia! 📚✨

Z pozdrowieniami, Wasze Bibliotekarki