Stanęliśmy na podium – III miejsce w IV Wojewódzkim Konkursie Udzielania Pierwszej Pomocy Przedmedycznej :)

Czwarty Wojewódzki Konkurs Udzielania Pierwszej Pomocy Przedmedycznej w Szczecinie pod patronatami:
– Wojewody Zachodniopomorskiego,
– Marszałka Zachodniopomorskiego Pana Olgierda Geblewicza,
– Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty,
– Krajowej Rady Resuscytacji,
– Prezydenta Miasta Szczecin
-TVP3 Szczecin
zakończył się dla nas dużym sukcesem. Drużyna w składzie : Wiktoria Słonecka ( kl. 3 D ),  Adam Suchomski ( kl. 2 B ), Marta Zielińska ( kl. 6 B ), Weronika Matławska i Natalia Fitas ( kl. 6 C ) wywalczyła III miejsce 🙂
Celem konkursu było zainteresowanie dzieci, młodzieży i nauczycieli problematyką, związaną z zasadami udzielania pierwszej pomocy w nagłych przypadkach. Miał on na celu rozbudzić poczucie odpowiedzialności za życie, zdrowie i bezpieczeństwo drugiego człowieka funkcjonującego w życiu społecznym.
Konkurs organizowany jest przez Szkołę Podstawową nr 21 w Szczecinie oraz Wydział Zdrowia Publicznego Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego.  Z kolei honorowy Patronat nad wydarzeniem objęła Zachodniopomorska Kurator Oświaty pani Magdalena Zarębska Kulesza, która osobiście wręczyła nam nagrodę.
W zmaganiach wzięło udział 56 szkół z Województwa Zachodniopomorskiego. Pięcioosobowe drużyny przystąpiły do etapu teoretycznego, na podstawie którego wyłoniono 10 najlepszych drużyn – wśród nich – my :).
Oceną drużyn zajmowali się ratownicy OSP oraz WOPR, a także funkcjonariusze Policji z referatu wodnego Komendy Miejskiej w Szczecinie. Po każdym wykonanym zadaniu sędzia omawiał z drużynami oraz  opiekunami przeprowadzoną akcję ratowniczą.
Zadania nie były proste, bo wypadki – choć pozorowane – wyglądały bardzo realistycznie. Poza praktycznym sprawdzianem z pierwszej pomocy musieliśmy min. odebrać zgłoszenie w Centrum Powiadamiania Ratunkowego jako operatorzy numeru alarmowego 112 oraz poradzić sobie ze zmiażdżeniem  – pomóc dziewczynie przygniecionej przez samochód do drzewa. .
Wydarzenie zakończyła Uroczysta Gala, zorganizowana w Sali Rycerskiej Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego.
To był długi i wyczerpujący dzień, ale wysiłek jak najbardziej się opłacał.
Tylko – jak powtarzają nam wszyscy – obyśmy nie musieli tych umiejętności wykorzystywać naprawdę…
.I jak tu się uczyć …? 😉
Czytaj i zobacz więcej :
Opiekun Szkolnego Koła PCK – Joanna Cichała