Pedagodzy polecają

Szanowni Rodzice, drodzy Uczniowie,

W tym tygodniu zostały wprowadzony przez rząd stan epidemii, który narzuca kolejne ograniczenia. Są to działania w, które mają ograniczać rozprzestrzenianie się korona wirusa.  Tak więc Akcja #ZostańwDomu  jest cały czas aktualna. Prosimy o stosowanie się do zaleceń i jednocześnie przedstawiamy kolejną propozycję do spędzenia tego czasu w domu razem z dziećmi.

Stolikowe gry planszowe obecnie powróciły do łask.  Dzieci, młodzież i dorośli często spędzają wspólnie czas grając w te ulubione. Mamy propozycję, aby dzieci samodzielnie wykonały planszę i pionki z materiałów dostępnych w domu.  Inspiracją może być poniższe zdjęcie prezentujące zestaw do gry w WARCABY.

https://www.specjalni.pl/2016/01/gry-stolikowe.html#more

Jeżeli w domu są możliwości, to korzystając ze strony www.specjalni.pl można pobrać i wydrukować komplet do wybranej gry. Jeżeli nie ma dostępnej drukarki, to dzieci mogą grę samodzielnie przygotować np. przerysowując, wycinając i sklejając elementy.

Inna propozycją jest zachęcenie Państwa i Państwa dzieci do tworzenia z wykorzystaniem techniki ORIGAMI – japońskiej sztuki składania papieru. Różnorodność form jest ogromna – od elementów dekoracyjnych po użytkowe, takie jak np. pomysłowe zakładki do książki.

pl.pinterest.com

A może Państwa dzieci stworzą własne wzory? Dołączamy kilka pomysłów do wykorzystania.

                                          

 

Drogi Rodzicu i Uczniu!

Dodatkowe ograniczenia związane z koronawirusem mają obowiązywać do soboty 11 kwietnia.

Obowiązują ograniczenia w zakresie przemieszczania się za wyjątkiem:

  • drogi do i z pracy,
  • wolontariatu w walce z koronawirsem,
  • niezbędnych spraw życia codziennego,
  • uczestnictwa w wydarzeniach religijnych, w których nie może uczestniczyć więcej niż 5osób (wyłączając z tego osoby sprawujące posługę)

Prosimy o zachowanie zasad bezpieczeństwa, dbanie o Siebie i Swoich najbliższych oraz stosowanie się do zaleceń służb.

#ZostańwDomu

Jeśli możemy służyć Państwu wsparciem i pomocą – prosimy o kontakt.

Pedagodzy

Ewa Kubis   Renata Miśkiewicz   Alina Konecka