Światowy Dzień Sztuki

Czym jest sztuka?… jest określeniem praktycznie niemożliwym do zdefiniowania . Pod jej nazwą skrywa się prawie wszystko co możemy spotkać w życiu. Sztuka to całokształt dziedzictwa kulturowego cywilizacji: malarstwo, grafika, rzeźba, muzyka, fotografia, teatr, film, rękodzieło ludowe a nawet sztuka uliczna, malunki na ciele czy potrawy kulinarne.

W związku z obchodami Światowego Dnia Sztuki co roku organizowane są różnego rodzaju wydarzenia artystyczne. W tym roku obchody święta , ze względu na pandemię, nie będą możliwe w takiej formie jak dotychczas, dlatego zapraszamy do wirtualnych spacerów po słynnych muzeach oraz tworzenia własnych arcydzieł przy pomocy aplikacji.

https://seoi.net/butterfly/

https://seoi.net/peni3d/

Kopalnia Soli w Wieliczce

To bezcenny zabytek kultury materialnej świata, wpisany w 1978 roku na Pierwszą Listę Dziedzictwa UNESCO. Chcesz poznać olśniewające oblicze kopalni? Trasa turystyczna liczy ok. 3 km i składa się z 20 komór, położonych na głębokościach od 64 do 135 metrów.

https://www.ai360.pl/panoramy/278

Muzeum Powstania Warszawskiego

Muzeum Powstania Warszawskiego otwarto w sześćdziesiątą rocznicę wybuchu Powstania. Aranżacja wnętrza i wykorzystanie efektów multimedialnych przybliżają powstańczą rzeczywistość. Głównymi elementami wystawy są zdjęcia w wielkich formatach, monitory i komputery.

https://www.google.com/maps/@52.2323689,20.9813058,2a,64.4y,39.48h,83t/data=!3m6!1e1!3m4!1sB2SXc5M6OloAAAQ7LvKntw!2e0!7i13312!8i6656

Zamek Królewski w Warszawie

Pierwotnie rezydencja książąt mazowieckich, a od XVI wieku siedziba władz I Rzeczypospolitej. W 1980 Zamek Królewski wraz ze Starym Miastem został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO, w 1994 wraz z historycznym zespołem miasta z Traktem Królewskim i Wilanowem Królewskim został uznany za pomnik historii.

https://www.ai360.pl/panoramy/85

Musée d’Orsay, Paryż

Podczas wirtualnego spaceru można zobaczyć dziesiątki słynnych dzieł francuskich artystów, którzy tworzyli w latach 1848-1914, między innymi Moneta, Cézanne’a i Gauguina.

https://artsandculture.google.com/partner/musee-dorsay-paris?hl=en

British Museum, Londyn

To kultowe muzeum znajdujące się w sercu Londynu pozwala wirtualnym zwiedzającym zwiedzić Wielki Dwór, odkryć starożytny Kamień z Rosetty i egipskie mumie. Możesz również znaleźć setki artefaktów.

https://britishmuseum.withgoogle.com/

 

Wychowawcy świetlicy,

K.Galus

M.Rujner

J. Tomczyk