30 dni… z muzyką!

Już starożytni Grecy zwrócili uwagę na niesamowite znaczenie muzyki w życiu człowieka. Muzyka jest nośnikiem wspomnień – często określony utwór kojarzy nam się z pewną sytuacją, emocjami czy myślami. Muzyka oddziałuje na produkcję neuroprzekaźników w naszym mózgu, które są odpowiedzialne za nasz nastrój. Dlatego muzyka może być wykorzystywana do regulowania nastroju, np. wywołania radości. Dodatkowo muzyka jest doskonałym tematem do rozmów z przyjaciółmi, rodziną, znajomymi i osobami, których nie znamy.

Zapraszam wszystkich do wyzwania „30 dni… z muzyką”. Tuż obok znajdziecie planszę z propozycją piosenki na dany dzień. Wystarczy, że zastanowisz się, jaka to będzie piosenka. Możesz ją posłuchać, wysłać do przyjaciela, umieścić na portalu społecznościowym lub podzielić się swoimi piosenkami na grupowym chacie z Twoimi znajomymi. Jeżeli masz ochotę, możesz mi ją wysłać w dzienniku elektronicznym. Najważniejsze, żebyś posłuchał trochę muzyki i skorzystał z jej niezwykłej siły.

Oczywiście przyłączam się do wyzwania i zachęcam do tego każdego z Was.

Aleksandra Dzika
psycholog