Klasowy stragan Ie…

To my – Ie! 😉

W miniony piątek przeżyliśmy mnóstwo atrakcji! Po przyjściu tego dnia do szkoły, okazało się, że będziemy budować stragan! Prawdziwy stragan z warzywami! Był daszek, była podstawka i stoliki. Ale najważniejsze – były skrzynki pełne owoców i warzyw! Było tak kolorowo i pachnąco!

Wąchaliśmy te owoce i warzywa, porównywaliśmy ich wygląd.. Ale najciekawsze było to, że dowiedzieliśmy wielu nowych rzeczy! Niektórzy z nas myśleli, że „ta mała kapustka”, to niewyrośnięta kapusta, a to przecież jest brukselka! 😉 A ta ogromna pietruszka, to wcale nie pietruszka, tylko biała rzepa! Tyle emocji! Ale najlepsze było na końcu! Wszyscy robiliśmy owocowe sałatki i szaszłyki owocowe! To dopiero były zapachy i smaki….

Lekcja otwarta na temat: „Zastrzyk witamin każdego dnia” odbyła się w ramach programu ,,Na sportowo jest zdrowo – szkolny program wychowania zdrowotnego”.

Uczniowie kl. Ie

Eliza Gad

Dagmara Jackowska