Sukces koszykarek!

Wtorek 12 kwietnia to szczęśliwy dzień dla naszych młodych koszykarek. W Szczecinie dziewczęta rozegrały dobry turniej półfinałowy walcząc o awans do finału województwa zachodniopomorskiego w koszykówce w ramach Igrzysk Dzieci. W turniejach półfinałowych rozgrywki są przeprowadzane systemem pucharowym, więc już pierwszy mecz jest decydujący o awansie. Zagraliśmy w nim z reprezentacją Szkoły Podstawowej z Reska. Mecz bardzo wyrównany w pierwszych dwóch kwartach zakończonych remisem 16:16. W trzeciej kwarcie nasze koszykarki zagrały koncertowo i bardzo skutecznie (14:2). Spora przewaga nie oddana już do końca meczu. Wygrana 32:26 i historyczny sukces młodych koszykarek jest faktem. Mamy Ścisły Finał Wojewódzki!
W drugim meczu o miejsce, z którego się awansuje, przegraliśmy z SP 16 Szczecin. Nie zmienia to faktu, że jest awans z drugiego miejsca.
Być w najlepszej czwórce województwa zachodniopomorskiego, do której awansują zazwyczaj szkoły posiadające klasy sportowe w koszykówce, to na prawdę spory sukces dziewcząt – Wielkie brawa i GRATULACJE!
Drużynę przygotował i poprowadził Dariusz Żołnowski.
Skład: Hanna Grabowska 7E, Julia Juzyszyn 7E, Laura Rembecka 7A, Liwia Babińska 7E, Agata Przybysz 7E, Zofia Mastalska 7F, Amelia Wiśniewska 7F, Julia Wiśniewska 7F, Amelia Damięcka 6A, Nikola Klimas 6A, Martyna Andrych 5A.