Z WIZYTĄ U LOKALNYCH PRZEDSIĘBIORCÓW

W dniach 6 – 8 kwietnia br. dla zainteresowanych uczniów klas ósmych zorganizowane zostały spotkania zawodoznawcze z lokalnymi przedsiębiorcami. Głównym celem spotkań zawodoznawczych było poznanie miejsca oraz specyfiki pracy w zawodach: mechanik pojazdów samochodowych, fizjoterapeuta/rehabilitant, fryzjer.

Podczas wszystkich spotkań uczniowie dowiedzieli się, jakie należy posiadać wykształcenie, kwalifikacje oraz cechy psychofizyczne niezbędne do wykonywania zadań zawodowych w wyżej wymienionych zawodach. Miejmy nadzieję, że zorganizowane spotkania pomogą uczniom w podjęciu trafnych decyzji edukacyjno – zawodowych. Dziękujemy jeszcze raz: p. M. Mężyńskiej, p. J. Błaszczykowi, p. G. Smugowi za poświęcony czas i rzetelne przekazanie informacji.

 

Natalia Gadowska 

szkolny doradca zawodowy