„Motylki” świętują „Światowy Dzień Ziemi”

Przedszkolaki z grupy „Motylki” 22 kwietnia wybrały się z wizytą do Biblioteki Publicznej w Gryfinie, gdzie odbyły się zajęcia z okazji „Światowego Dnia Ziemi”. Celem zajęć było uświadomienie dzieciom niebezpieczeństw zagrażających Ziemi ze strony człowieka, przekazanie informacji o ogólnoświatowym Dniu Ziemi i jego znaczeniu dla Ziemi i ludzi, wdrażanie do bezpośredniej działalności na rzecz ochrony środowiska, a także kształtowanie postaw proekologicznych. Wizyta przedszkolaków w bibliotece urozmaicona była zabawami, konkursami oraz filmami edukacyjnymi. Dodatkową atrakcją dla naszych podopiecznych było zwiedzanie biblioteki, zapoznanie się z zakresem obowiązków bibliotekarza, a także poznanie zasady wypożyczania książek.

Dzieciom spodobała się wizyta z bibliotece, w której można się świetnie bawić oraz sympatycznie spędzić czas.

W imieniu przedszkolaków serdecznie dziękujemy pracownikom biblioteki za wspaniałe chwile pełne zabawy, radości i uśmiechu.

Wychowawcy grupy