Z wizytą na strzelnicy sportowej

W dniu 15.06.2022 odbyła się wycieczka klasy 5b na strzelnicę sportową w Widuchowej, należącą do Bractwa Kurkowego oraz KSS LOK REGALICA.

Impreza została zrealizowana we współpracy z instruktorami z Klubu Strzeleckiego LOK Regalica, Panem Krzysztofem Cieciuchem i Sergiuszem Żabą. Panowie zorganizowali zajęcia ze strzelania z karabinków pneumatycznych (wiatrówek). Po przyjeździe na miejsce  wysłuchaliśmy krótkiego wykładu Pana instruktora dotyczącego zasad bezpieczeństwa panujących na strzelnicy, zasad strzelania i budowy broni. Pod okiem doświadczonych instruktorów wszyscy przeszli wstępne szkolenie i każdy na swoim stanowisku oddał pięć strzałów. Niektórzy wykazali się naprawdę dobrymi umiejętnościami celowniczymi.  Dla wszystkich uczniów było to pierwsze takie doświadczenie w życiu. Ostatni punkt wycieczki to ognisko połączone z pieczeniem kiełbasek. Po tak wyczerpującym dniu smakowała, jak nigdy. Dopisała nam zarówno piękna pogoda jak i dobre nastroje. To był  bardzo udany dzień.