„WYPRAWA DO PRZESZŁOŚCI”

W ubiegłym tygodniu klasa 5 „D” wybrała się na warsztaty ceramiczne do Lubiechowa. Jest to wyjątkowe i magiczne miejsce w pobliżu Cedyni,  w którym pierwsze skrzypce grają glina i ogień. W osadzie są m. in. chata rybaka i kowala, pracownia garncarska oraz zbrojownia, w której znajdują się elementy średniowiecznego uzbrojenia.  Duże zainteresowanie zdobyły hełmy, tarcze oraz  kolczuga, która waży aż 10 kilogramów. Chata rybaka znajduje się obok zagrody owiec, w której wypasa się Fiona, Figa oraz baran Maćko, a między nogami biega łasy na głaskanie Sułtan.  Zwierzęta są niewątpliwą atrakcją tego miejsca. Dopełnieniem pobytu było przeciąganie liny i strzelanie z łuku, a pieczenie kiełbasek i podpłomyków sprawiło, że do domu wszyscy wrócili radośni i najedzeni. Gliniane dzieła zostaną pomalowane, wyszkliwione i wypalone w specjalnym piecu w temperaturze ok. 1000 stopni. To miejsce, do którego niewątpliwie warto wracać, dlatego wszyscy przywieźli ze sobą cały autokar dobrego humoru 🙂