Suma wszystkich słodkości…

Dzień dobry!

Druga klasa trwa w najlepsze i przed nami co rusz nowe wyzwania! Ostatnio utrwalamy obliczenia pieniężne – posługujemy się większymi kwotami niż w pierwszej klasie. Ale.. cóż to za nauka bez praktyki?! Zatem postanowiliśmy ćwiczyć obliczenia pieniężne w.. kawiarni! 😀 Połączyliśmy pożyteczne z baaaaaardzo przyjemnym! 😉 Samodzielnie składaliśmy zamówienia, obliczaliśmy, czy wystarczy nam pieniędzy i ile powinniśmy otrzymać reszty. No i stał się PRAWDZIWY CUD! Okazało się, że nasze brzuszki często nie mieszczą kanapek, które bierzemy do szkoły, za to doskonale zmieściły duży kawałek ciasta, popity kubkiem gorącej czekolady z bitą śmietaną! Cuda nad cudami! 😉 W rzeczy samej: suma wszystkich słodkości! Pozdrawiamy Wszystkich pysznie!

Dziękujemy Kawiarni „Artisan”, która nas przyjęła! Jesteśmy wdzięczni!

Eliza Gad

Dagmara Jackowska