Podpatrywaliśmy podwodny świat w oceanarium

Wycieczka do Stralsundu odbyła się 09 lutego br. Wzięli w niej udział uczniowie dwóch klas: 4e i 6b. Wraz z wychowawcami wyruszyli obejrzeć wyjątkowe miejsca, poszukać w naturze pierwszych zwiastunów wiosny i przewietrzyć głowy, aby uczyć się z zapałem.

Główną atrakcją wyjazdu był pobyt w oceanarium. Mogliśmy zobaczyć różnorodne i fascynujące ekosystemy Bałtyku, Morza Północnego i Arktycznego. Podpatrywaliśmy też pingwiny i wypoczywaliśmy w strefie ciszy, gdzie w wygodnych leżakach, w przyciemnionej sali, można było słuchać odgłosów morza i nawoływania morskich stworzeń.

Warto wybrać się w podróż do Stralsundu. To nadmorskie miasteczko utrzymane w klimacie przytulnego kurortu. Łączy się tutaj piękno dawnej architektury z wygodą nowoczesności, a małe sklepiki i kramy przylegają do z przestronnych pasaży nad morzem.