Koszykarki Mistrzyniami Powiatu – zdobyliśmy komplet tytułów Mistrzów Powiatu w koszykówce

W poniedziałek 20 marca ponownie gościliśmy w naszej sali gimnastycznej najlepsze reprezentacje z powiatu gryfińskiego. Tym razem były to drużyny dziewcząt z: SP nr 2 Chojna, SP nr 1 Gryfino, SP Banie i oczywiście nasza reprezentacja SP nr 3 Gryfino. Nasze koszykarki rozegrały dość dobre zawody. Troszkę błędów w obronie i słaba skuteczność szczególnie w meczu z drużyną z Chojny, która na szczęście nie skutkowała porażką. Umiejętności większości dziewcząt uzyskane na lekcjach Wychowania Fizycznego i treningach naszego klubu UKS Olimpijczyk Gryfino wystarczyły na wygranie obu meczów – Gratulacje! Warto zaznaczyć, że ten kolejny tytuł Mistrza Powiatu dopełnił komplet zwycięstw. W tym roku, tak jak w poprzednim, jesteśmy w powiecie potęgą w koszykówce. Po raz kolejny zdobyliśmy komplet złotych medali w koszykówce w czterech kategoriach w ramach Igrzysk Dzieci i w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej zarówno wśród dziewcząt jak i wśród chłopców.
Drużynę przygotował i poprowadził Dariusz Żołnowski.

Skład naszych „złotek” : Gabriela Paszkiewicz 8F, Laura Rembecka 8A, Milena Siekierska 8A, Hanna Grabowska 8E, Julia Juzyszyn 8E, Liwia Babińska 8E, Sylwia Kaliciak 8E, Weronika Szalewicz 8B, Zofia Trzetrzyńska 8B, Nikola Klimas 7A, Julia Kontor 6B.
Wyniki meczów:
SP nr 3 Gryfino – SP nr 1 Gryfino 31 : 11
SP nr 3 Gryfino – SP nr 2 Chojna 24 : 17