Warsztaty ceramiczne

Dzięki uprzejmości jednej z mam, pani Moniki Soroczyńskiej, w dniu 13 czerwca uczniowie klasy 4F wraz z wychowawcą odwiedzili Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Gryfinie. Dzieci mogły zobaczyć pracownie, w których odbywają się warsztaty terapii zajęciowej (krawiecka, gospodarstwa domowego, plastyczna, fotograficzna), a następnie uczestniczyć w warsztatach ceramicznych. Odbyły się one w pięknym ogrodzie otaczającym budynek Stowarzyszenia. Pod okiem pani instruktor dzieci „pracowały z kawałkiem gliny”, wykazując się przy tym niezwykłą kreatywnością. Powstały miseczki, talerzyki, kubeczki, filiżanki, a nawet stojaki na biżuterię. Najmniejszy kawałek materiału został wykorzystany, nikt nie zważał na ubrudzone gliną palce i ubrania. Wszyscy świetnie się bawili. Była to pierwsza część warsztatów, gdyż powstałe wyroby muszą teraz wysuszyć się w specjalnym piecu, aby po tygodniu dzieci mogły ozdobić je kolorowymi farbami.

Serdecznie dziękujemy Pani Monice za poświęcony czas i cierpliwość.

Iwona Woźniak-Szymańska