Z wizytą w stolicy dolnego śląska.

W dniach 3-6 czerwca  członkowie Samorządu Uczniowskiego wybrali się na  edukacyjną wycieczkę do Wrocławia w ramach programu ,,Poznaj Polskę”. Celem projektu realizowanego przez MEiN było zachęcenie młodzieży  do czynnego  poznawania  Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki.

W ramach programu „Poznaj Polskę” uczniowie klas 4 – 8, należący do Rady Samorządu Uczniowskiego szkoły podstawowej nr 3 im. Noblistów Polskich w Gryfinie w dniach 03.06 – 06.06 2023 r. uczestniczyli w zorganizowanej trzydniowej wycieczce do Wrocławia. Celem programu jest sposób na poznanie naszego dziedzictwa narodowego i kulturowego oraz popularyzacja osiągnięć polskiej nauki. Uczestnicy wycieczki odwiedzili m.in.:
• Rynek Starego Miasta, w czasie spaceru podziwialiśmy architekturę oraz poszukiwaliśmy wrocławski krasnali.
• ZOO Wrocław, gdzie uczniowie mogli poznać ciekawostki związane z życiem dzikich zwierząt oraz mogli podziwiać egzotyczną faunę i florę w Wrocławskim Afrykarium.
• Hydropolis – centrum wiedzy o wodzie, w czasie zwiedzania muzeum uczniowie poznali skuteczne metody oszczędzania wody, oraz dowiedzieli się wiele ciekawy informacji na temat wód na świecie.
• Hala Stulecia zrobiła duże wrażenie na wszystkich uczestnikach, swoją dostojnością i historią, a po całym, ciężkim dniu zwiedzania odpoczęliśmy w ogrodach przy Hali oraz podziwialiśmy pokaz fontann multimedialnych.
• W muzeum Pana Tadeusza, które znajduje w jednej z zabytkowej kamienic Starego Rynku, poznaliśmy wpływ epopei Adama Mickiewicza na historię Polski oraz mieliśmy okazję zobaczyć manuskryptu „Pana Tadeusza”.
• Kolejkowo, było jedną z pierwszych atrakcji, którą odwiedziliśmy we Wrocławiu. Na szczegółowych makietach mogliśmy poznać historię różnych dzielnic Wrocławia oraz zobaczyć atrakcje turystyczne, które znajdują się rejonie miasta.