MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH – PODSUMOWANIE

Od wielu lat w październiku obchodzony jest Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek w życiu szkoły, w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych dzieci i młodzieży.

W tym roku tematem przewodnim było ,,Biblioteka szkolna: moje szczęśliwe miejsce, w którym kwitnie kreatywność i wyobraźnia”.

Z tej okazji nasza biblioteka zorganizowała dla uczniów szereg konkursów
i innych atrakcji.

*,,Jak kiedyś pisano książki” – wystawa, na której chętni mogli spróbować pisania na starej maszynie do pisania oraz ptasim piórem
i atramentem z buraczka w kałamarzu.

*Zajęcia biblioteczne, dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały informacji o dziejach książki, oglądały stare egzemplarze, a także  uczestniczyły w cyklu spotkań czytelniczych.

*,,Przerwa na czytanie”, dzień, w którym uczniowie nie rozstawali się
z książką.

*Konkursy na wyjątkową zakładkę i okładkę wymarzonej książki, na której uczniowie wymyślali i tworzyli własne dzieła w oparciu
o przeczytane książki. Nagrody książkowe i plastyczne uświetniły imprezę. Wystawa prac do obejrzenie w bibliotece i czytelni.

Wszystkim uczestnikom obchodów „Miesiąca Bibliotek”

dziękujemy za zaangażowanie i udział we wspólnym świętowaniu!

Wasze Bibliotekarki