BOMBKI Z PIERNIKA” – SŁODKIE WARSZTATY DLA DZIECI

Świąteczny okres to jeden z najpiękniejszych momentów w ciągu roku. Nie da się ukryć, że pierniki są symbolem Świąt Bożego Narodzenia oraz całego grudniowego miesiąca.  Dlatego 12 i 13 grudnia dzieci z klasy 1b i 1d wzięły udział w słodkich warsztatach ozdabiania pierników. Gdy już pierniki były rozdane, nastąpiła ta najbardziej lubiana przez dzieci część – dekorowanie lukrem i kolorowymi posypkami. Dzieci z ogromnym zapałem i zaangażowaniem zabrały się do pracy. Z rąk małych cukierników wyszły prawdziwe dzieła sztuki – przepiękne pierniczki, które dzieci mogły zabrać do domu i podzielić się ze swoimi najbliższymi. Na koniec warsztatów każdy uczestnik otrzymał dyplom i bonus – „Przepis na piernikowe ciasto”. Dekorowanie pierniczków to świetna zabawa!

Anna Jakonis

Kinga Lis