Dla nich ,,czasy stanisławowskie” to pestka!

Z okazji 260. rocznicy wyboru Stanisława Augusta Poniatowskiego na króla Rzeczypospolitej został zorganizowany konkurs historyczny. Tematyka dotyczyła czasów stanisławowskich będących okresem pełnym reform, ale także tragicznych wydarzeń w naszym kraju. Warto pamiętać, że co roku świętujemy wydarzenia, które miały miejsce w czasach stanisławowskich. Nawiązuje do nich Święto Narodowe Trzeciego Maja i Dzień Edukacji Narodowej. W czwartek(15.02.2024)w szkolnej auli odbyło się uroczyste wręczenie nagród uczniom, którzy wzięli udział w konkursie ,,Stanisław August Poniatowski-ostatni król Rzeczypospolitej”.

Laureatami konkursu zostali: I miejsce: Zofia Bednarczyk z 7c,

II miejsce: Franciszka Bartosiewicz z 5d,

III miejsce: Oliwia Barczyńska z klasy 7c.

Wyróżnienia otrzymali: Iwo Jackiewicz z 4c i Jakub Wojciechowski z 7a. Wysoki poziom wiedzy uczestników pokazał, że historia XVIII- wiecznej Rzeczypospolitej, wciąż może zaciekawić i inspirować.

Sponsorem nagród była Rada Rodziców, Urząd Miasta i Gminy w Gryfinie oraz prywatna osoba. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Magdalena Gazdecka-Goślinowska