W ślad za młodszymi – starsze koszykarki i koszykarze również z awansem do Mistrzostw Powiatu

We wtorek 20 lutego swój turniej eliminacyjny do Mistrzostw Powiatu w koszykówce rozegrały nasze starsze drużyny (r. 2009 i 2010). Do walki o awans zgłosiły się po trzy drużyny dziewcząt i chłopców – wszystkie z gryfińskich szkół: SP nr 1, SP nr 2 i SP nr 3. Nasi koszykarze pokazali ,,klasę” i świetne wyszkolenie techniczne – dwa mecze wygrane ze znaczną przewagą. Dziewczęta w pierwszym meczu zagrały na swoim poziomie i również dość duża wygrana. Drugie spotkanie z SP 1 to wielkie emocje, które zakończyły się szczęśliwą wygraną (po pierwszej połowie przegrywaliśmy 3:13). Na kilka sekund przed końcem meczu udało się doprowadzić do remisu, a trzyminutowa dogrywka to już tylko celne kosze naszych dziewcząt. Gratulacje dla obu reprezentacji za awans do Mistrzostw Powiatu – Trzymamy kciuki za zdobycie medali!
Reprezentację dziewcząt poprowadził Dariusz Żołnowski w składzie: Emilia Mumot 7C, Wiktoria Stolarz 7B, Julia Kontor 7B, Kateryna Shumakova 7B, Victoria Zarzycka 7D, Martyna Andrych 7A, Julia Sokołowska 8A, Mariia Maziar 8A, Amelia Pełka 8A, Amelia Damięcka 8A.
Reprezentację chłopców poprowadził Piotr Pawłowski w składzie: Wiktor Judziński 7A, Stanisław Kadłubek 7A, Adrian Kurzydlak 7A, Petro Matsopa, Damian Mielewczyk 7A, Bartosz Muc 7A, Jarosław Olszański 7A, Mateusz Pawlik 7A, Pascal Sawaryn 7A, Jakub Wojciechowski 7A, Marco Bianchi 7E, Mikołaj Kowalski 7E, Filip Lewandowski 7E, Jakub Lewandowski 7E, Franciszek Zamolski 7E.
Wyniki meczów dziewcząt:
SP nr 3 Gryfino – SP 2 Gryfino 39 : 16
SP nr 3 Gryfino – SP nr 1 Gryfino 18 : 13
Wyniki meczów chłopców:
SP nr 3 Gryfino – SP 2 Gryfino 50 : 7
SP nr 3 Gryfino – SP nr 1 Gryfino 58 : 2