Szkolny Konkurs Ortograficzny

8 czerwca 2021r. odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny o tytuł Mistrza Ortografii dla uczniów klas III.
Celem konkursu było: promowanie umiejętności w zakresie stosowania zasad ortograficznych języka polskiego, doskonalenie poprawności pisowni ortograficznej i gramatycznej, kształcenie umiejętności ortograficznej samokontroli.
Z powodu panującej pandemii w konkursie wzięło udział po 1 uczniu z każdej klasy, wyłonionych drogą eliminacji klasowych. Uczestnicy pisali dyktando, pełne pułapek ortograficznych. Wykazali się świetną znajomością zasad ortografii i umiejętnością ich stosowania.

Mistrzami ortografii zostali
Ex aequo
Olaf Kondratowicz kl. 3b i Igor Duchowski kl. 3d
II miejsce Maciej Kwiecień Izdebski kl. 3e
III miejsce Lena Adamska 3c
IV miejsce Magdalena Błaś kl. 3f

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Organizatorzy:
Katarzyna Krakowska
Alicja Szewczyk
Joanna Norko