,,Łączy nas pamięć”- AKCJA ŻONKILE 2023

W tym roku przypada 80. rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim. Nasza szkoła po raz kolejny przystąpiła do tej akcji czyli programu społeczno-edukacyjnego dla szkół . Organizatorem jest Muzeum Historii Żydów Polskich Polin. Każdego roku 19 kwietnia rozdawane są żółte żonkile na ulicach wielu miast. Żółty żonkil jest symbolem walki o godność, ale także zbiorowej pamięci o tamtych wydarzeniach. Nie mogliśmy przejść obojętnie obok tak ważnego jubileuszu. Wiemy jak heroiczną i beznadziejną walkę stoczyli żydowscy bojownicy i mieszkańcy getta 80 lat temu. Dlatego też 19 kwietnia uczniowie i nauczyciele przypięli własnoręcznie wykonane żonkile. Mawia się, że ,,człowiek żyje tak długo jak się o nim pamięta”. My pamiętamy…..

Magdalena Gazdecka – Goślinowska

 

Poniżej zdjęcia uczniów z klas, które wzięły udział w akcji: