Poznaliśmy pyrlandię.

W listopadzie  uczniowie z klasy 8a  mogli wyjechać na wycieczkę szkolną dofinansowaną z programu „Poznaj Polskę”. Uczniowie naszej szkoły skorzystali z dofinansowania wycieczki edukacyjnej do Poznania. Odkrywali oni bogactwo przyrodnicze, historyczne i kulturalne tego pięknego miasta. W programie wycieczki znalazł się m.in Ostrów Tumski- zwiedzanie, spacer  po Starym Mieście (Ratusz ze słynnymi koziołkami, pl. Wolności, Zamek, Fara św Stanisława, pomnik koziołków). Późnym popołudniem odbyła się wizyta w Rogalowym Muzeum Poznania – pokaz dla uczniów o tajemnicach wypieku Rogali Świętomarcińskich. Odwiedziliśmy również Wielkopolskie Muzeum Wojska Polskiego, Muzeum Pyry, Muzeum Czekolady oraz słynną Poznańską Palmiarnię.