Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Przez cały październik świętujemy w bibliotece szkolnej! Październik jest Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych. W tym miesiącu w naszej szkolnej książnicy:

1. Czytaliśmy w nowym kąciku bibliotecznym – „Planecie Zaczytanych”.
  2. Braliśmy udział w ogólnopolskiej akcji „Przerwa na czytanie”.
  3. Uczniowie przygotowali na lekcjach plastyki ( nauczyciel Elżbieta Stasiak) maxi zakładki do książek. Wystawka prac do obejrzenia
    w bibliotece szkolnej.
  4. Uczniowie klasy 4A przygotowali przedstawienie kukiełkowe pt. „Historia o bibliotece” według własnego scenariusza. Wykonali także niezbędne kukiełki (na lekcjach plastyki – nauczyciel Elżbieta Stasiak). Są w trakcie kręcenia filmu według własnego pomysłu, oryginalnego scenariusza, z wykorzystaniem kukiełek.
  5. W holu szkoły stanął regał „Biblioteczna samoobsługa” z powieściami dla młodzieży do samodzielnego wypożyczania.
  6. W bibliotece „pojawiła się” wystawa książek „Powieści z dreszczykiem” z odlotową dekoracją. Książki można czytać na miejscu lub wypożyczyć do domu.

PAŹDZIERNIK – jesienny miesiąc na relaks z książką!

„Biblioteka ma w sobie coś magicznego. Jest niczym portal do wielu różnych światów” Amo Jones

Wasze Bibliotekarki