Miesiąc w sieci za nami

Przed miesiącem ruszyła nowa strona internetowa szkoły.

Reforma edukacji zmusiła nas do zmiany nazw. Nazwę zsgryfino.pl zmieniamy na sp3gryfino.pl
choć potrwa to jeszcze jakiś czas zmiany już widać:

Zgodnie z przewidywaniami popularność tej strony ze względu na wprowadzenie dziennika elektronicznego odzwierciedla się w statystykach (stan na 30 września).

Tutaj przedstawimy jak to wyglądało na stronie zsgryfino.pl a jak teraz na stronie sp3gryfino.pl (czerwona ramka):

We wrześniu odwiedziło nas 9 392 osoby wyświetlając średnio 5,36 strony co daje łączną liczbę wyświetleń 50 373.

W samej szkole mamy od wakacji internet przesyłany łączem światłowodowym o prędkości 100/100 Mb/s

Moment wspawania widać na filmie:

W miesiąc takim cienkim, ale długim szkiełkiem przesłano sporo danych:

Od 1 września wprowadzono w szkole dziennik elektroniczny.

Po miesiącu jego używania nauczyciele wykonali 22 808 operacji w dzienniku.
Uczniowie 13 396, z czego część za pomocą urządzeń przenośnych korzystając z aplikacji dzienniczek.
Rodzice szukali informacji 23 129 razy.

Strona dziennika umożliwia komunikację  wszystkich użytkowników. Informuje o zadaniach domowych, sprawdzianach i ocenach.

Z każdym dniem rośnie liczba użytkowników dziennika elektronicznego Szkoły Podstawowej nr 3. Do systemu dołączają uczniowie klas 4, którzy na lekcjach informatyki otrzymują „paszporty internetowe” – konta w usłudze Office 365 (dodać tutaj należy, że konta pocztowe są wolne od spamu i wirusów).

Lekcje informatyki wspierane są platformą e-learningową https://pracownia.sp3gryfino.pl, gdzie już na wstępie otrzymują wiedzę jak bezpiecznie korzystać z zasobów sieci (tak, tak… 🙂 – certyfikaty).

W tej chwili samodzielnej rejestracji dokonało 254 uczniów a docelowo wszyscy uczniowie uczący się informatyki lub zajęć komputerowych znajdą tam materiały do nauki, zadania i sprawdziany.

Na uczniów czeka też katalog internetowy biblioteki szkolnej.

Nie wszystko da się ogarnąć wirtualnie o czym pisaliśmy tutaj, ale dostęp do dziennika elektronicznego daje jednocześnie dostęp do wypożyczeń online. Ale czy klimat biblioteki da się przenieść na ekran? Pewnie nie 🙂

Taką skalę działań umożliwiła realizacja zadania budżetu obywatelskiego, którego ostatnie zadanie jest u nas w trakcie procedury przetargowej.
Przypominamy, ze trwa aktualnie głosowanie i choć szkoły zostały wyłączone z możliwości partycypacji to powyższe informacje zapewne dadzą argumenty zwolennikom teorii, że szkoła jednak służy mieszkańcom naszej gminy.

Tu można jeszcze zagłosować na tegoroczne projekty: