11 Listopada obchodzony w świetlicy

11 listopada to dla nas Polaków jedna z najważniejszych dat w historii. Uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej SP 3 przez cały tydzień przygotowywali się do uczczenia Święta Niepodległości.

W czasie zajęć tematycznych organizowanych przez wychowawców świetlicy oraz terapeutę zajęciowego p. Agatą, dzieci poznawały historię Polski poprzez legendy o powstaniu Naszego Państwa oraz zapoznawały się z sylwetkami ważnych postaci historycznych. Zajęcia były wzbogacone krótką lekcją historii opowiadającą o tworzeniu naszego państwa po 123 latach niewoli. Podczas zajęć plastycznych dzieci wykonywały prace dotyczące naszych symboli państwowych, m.in. biało-czerwone flagi, godła z białym orłem w koronie, które zostały połączone w jedną, wspólną pracę całej grupy świetlicowej. Dla najmłodszych uczniów była to niezapomniana lekcja historii.

Katarzyna Krakowska