Szkolne śpiewanie pieśni patriotycznych

Z okazji zbliżającego się Narodowego Święta Niepodległości po raz pierwszy w naszej szkole odbyło się wspólnie śpiewanie pieśni patriotycznych. Uczniowie starszych klas wraz z opiekunami zaprosili nas w podróż muzycznym wehikułem czasu. Przypomnieli historie powstania pieśni patriotycznych powstałych od czasów powstania listopadowego aż po II wojnę światową. Publiczność uczniowska zaopatrzona w śpiewniki śpiewała wraz artystami występującymi na scenie przy akompaniamencie różnych instrumentów. Nie zabrakło pieśni powszechnie znanych przez małych i dużych czyli ,,Rozkwitały pąki białych róż”, ,,Wojenko, wojenko” czy ,,Przybyli ułani pod okienko”. Muzyczną ucztę zakończyła pieśń ,,Płynie Wisła, płynie” i mimo, że każdej pieśni towarzyszyła podniosła atmosfera, nogi aż rwały się do tańca.  Wszyscy zgodnie twierdzili, że takie uroczystości potrafią wyzwalać przeróżne pozytywne emocje i trzeba je koniecznie powtarzać. Do zobaczenia za rok, w tym samym miejscu!!!

Fotografie z imprezy już wkrótce!

MGG