Psycholog

 

 

 

 

Aleksandra Dzika
psycholog

 

 

 

 

Nie jestem wróżką ani czarodziejką. Nie zajmuję się wariatami albo nienormalnymi. Nie stawiam ocen – ani tych w dzienniku, ani tych dotyczących ludzi. Nie znajduję magicznej recepty na idealne życie. Nie naprawiam ludzi (bo nikt nie jest zepsuty).

Udzielam profesjonalnej pomocy psychologicznej. Co to oznacza? Za pomocą różnych metod i strategii opartych na wiedzy naukowej wspieram innych ludzi w kryzysach i trudnościach.

Pomoc może polegać na wsparciu w uporządkowania myśli i znalezieniu równowagi, podejmowaniu decyzji, odnalezieniu mocnych stron i źródeł siły, mobilizacji w walce z trudnościami, rozwijaniu umiejętności regulacji emocji, nauce korzystania ze wsparcia swojego i  innych.

Kto może przyjść na spotkanie z psychologiem? Każdy, kto boryka się z problemami życiowymi czy emocjonalnymi. Tymi, które trwają długo, ale także tymi tymczasowymi. W swojej pracy pomagam w sytuacjach różnych trudności. Tych związanych ze szkołą, domem, rodziną, znajomymi. Również tych związanych z samopoczuciem, poczuciem własnej wartości, radzeniem sobie z nieprzyjemnymi emocjami.

Wiem, że wizyta u psychologa może wiązać się ze strachem, że wszyscy o tym się dowiedzą albo zostaną wyjawione nasze sekrety. Obowiązującą zasadą jest poufność i dyskrecja (z wyjątkiem sytuacji zagrożenia czyjegoś zdrowia lub życia).

Gdzie możesz mnie znaleźć? Mój azyl znajduje się w gabinecie nr 17.

Jak można się ze mną skontaktować? Można napisać do mnie na dzienniku elektronicznym lub na platformie Teams, a także skontaktować się telefonicznie (dzwoniąc na numer szkoły, a następnie naciskając numer 6 ).